Все про НМТ 2024

Конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2024 відбудеться за результатами національного мультипредметного тесту.

Тобто для вступу на бакалаврський або медичний магістерський рівні вищої освіти абітурієнтам потрібно буде отримати результати зовнішнього незалежного оцінювання НМТ в комп’ютерному форматі.

Для вступу на мистецькі та спортивні спеціальності вступник має також додатково скласти творчий конкурс.

Кількість предметів НМТ
НМТ міститиме чотири блоки завдань. Три – обов’язкові, четвертий – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова, математика та історія України. Предметами на вибір є українська література, одна з іноземних (англійська, німецька, французька, іспанська) мов, біологія, географія, хімія та фізика.

Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Час на виконання НМТ
НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 240 хвилин і складатиметься з двох етапів. На першому етапі протягом 120 хвилин вступники виконають завдання з української мови та математики. Після перерви, яка триватиме 20 хвилин, учасники НМТ виконають завдання з історії України та предмета за вибором.

У межах першого і другого етапу учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови, зможе довше працювати над математикою або навпаки.

Те ж стосується і другого етапу після перерви: учасник зможе самостійно обрати порядок виконання тестів – історія України, а потім предмет за вибором, або навпаки, і перерозподіляти час у межах 120 хвилин.

Коефіцієнти та пороги НМТ
Для всіх спеціальностей буде встановлено вагові коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.

Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 15% від загальної кількості тестових балів з кожного предмета.

Детальніше https://testportal.gov.ua/vstupni-na-bakalavrat-2024/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *